به دنبال نارضایت واعتصاب کارمندان خط هوایی فرانسه، صدها پرواز کنسل شد
به دنبال نارضایت واعتصاب کارمندان خط هوایی فرانسه، صدها پرواز کنسل شد

اعتصاب کارمندان خط هوایی فرانسه و بریتیش ایرویز برنامه پروازی مسافران را تحت تاثیر خود درآورده است. از ابتدای هفته جاری برنامه پروازها و متعاقبا برنامه سفر صدها مسافر با تعلیق و کنسلی مواجه شده است. در روز دوشنبه خط هوایی بریتانیا ۴۰ پرواز را به دلیل اعتصاب کارمندان کنترل ترافیک هوایی فرانسه کنسل کرد. […]

اعتصاب کارمندان خط هوایی فرانسه و بریتیش ایرویز برنامه پروازی مسافران را تحت تاثیر خود درآورده است.

از ابتدای هفته جاری برنامه پروازها و متعاقبا برنامه سفر صدها مسافر با تعلیق و کنسلی مواجه شده است. در روز دوشنبه خط هوایی بریتانیا ۴۰ پرواز را به دلیل اعتصاب کارمندان کنترل ترافیک هوایی فرانسه کنسل کرد. بیشتر پروازهای کنسل شده پروازهایی بوده است که مبدا و مقصد آنها میان لندن و شهرهای فرانسه بود.  با این وجود ۶ پرواز در مسیر هیتروث-بارسلونا و پروازهایی به مقصد شهرهای بزرگ سوئیس مانند زوریخ، باسل و ژنو به مقصد رسید .

اعتصاب کارمندان مرکز کنترل ترافیک هوایی در برست و بوردوکس تا جمعه ۱۰ مارچ ادامه خواهد یافت. دلایل این اعتصاب اعتراض بر سر پرداخت ها و افزایش مسئولیت ها عنوان شده است.  به گفته این کارمندان، همتای آنان در کشور آلمان برای کاری کمتر پرداختی بیشتری دریافت می کنند.

خط هوایی ایزی جت، ارزان ترین خط هوایی بریتانیا، گفته است که بنا به تعلیق خدمات پروازی داخلی کشور فرانسه، انتظار دارد ۳۰ الی ۴۰ پرواز از روز دوشنبه کنسل شود. تخمین زده می شود که کنسلی پروازها میلیون ها پوند هزینه و کاهش درآمد برای خطوط هوایی درگیر به دنبال داشته باشد.