قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر

برقراری قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر/قطار تهران-کربلا دایمی است

قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر

به منظور جابجایی زائران اربعین انجام می‌شود؛

برقراری قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر/قطار تهران-کربلا دایمی است

مدیر عامل راه آهن از برقراری قطارهای فوق العاده در مسیر تهران-خرمشهر در ایام اربعین خبر داد و افزود: اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با انقطاع ۳۰ کیلومتری، امروز از تهران حرکت می‌کند.

محسن پورسید آقایی گفت: اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با انقطاع ۳۰ کیلومتری امروز از تهران حرکت می‌کند؛ طبق برنامه، قطار ابتدا خط تهران ـ شلمچه را طی می‌کند، از آنجا مسافران با اتوبوس مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره را می‌روند و سپس با قطار از بصره به کربلا مشرف می‌شوند.

وی ادامه داد: جهت جابجایی زائران عتبات عالیات از طریق خطوط ریلی، طی ماه‌های اخیر طرحی را با راه‌آهن عراق آغاز کردیم که  براساس آن مسافران از تهران به شلمچه می روند، بعد  مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس می‌روند و سپس کشور عراق جابجایی مسافران از بصره تا کربلا را بر عهده می‌گیرد.

پورسید آقایی با بیان اینکه قطار یادشده مسیر تعیین‌شده را در ۲۷ ساعت طی می‌کند، اظهار کرد: برنامه حرکت این قطار هر روز از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از تهران خواهد بود و مبلغ بلیت آن نیز ۱۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت:  امروز اولین قطار با هدف جابجایی مسافران اربعین حسینی حرکت می‌کند البته این کار ادامه خواهد داشت و صرفا مختص اربعین امسال نیست و سعی می‌کنیم دائما این قطار را هر هفته داشته باشیم و اگر تقاضا رشد کند،  قابلیت افزایش تعداد قطار و سفر را نیز خواهیم داشت.

برقراری قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر/قطار تهران-کربلا دایمی است

قطار فوق‌العاده تهران-خرمشهر

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر