بازدید مدیرعامل از ایستگاه راه‌آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در بازدید از عملیات بازسازی ساختمان شهید کلانتری راه‌آهن و گفت و گو با مسافران در ایستگاه راه‌آهن تهران، مسائل و مشکلات مسافران را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در این بازدید در جریان روند عملیات بازسازی ساختمان شهید کلانتری در میدان راه‌آهن قرار گرفت که در حال حاضر روند بازسازی این ساختمان در ۱۸ هزار مترمربع در دست اقدام است.

به گفته مدیر عامل راه‌آهن؛ برای تسهیل تردد مسافران از ایستگاه تهران به مناطق مختلف پایتخت، تونلی زیرزمینی در دست آماده سازی است تا با اتصال آن به ایستگاه مترو میدان راه‌آهن مسافران بتوانند به سهولت با مترو سفرهای درون شهری خود را انجام دهند.

در این بازدید که علاوه بر ساختمان شهید کلانتری و ایستگاه مسافری تهران، سکوهای حمل بار و مسافر نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند، قائم‌مقام مدیرعامل، معاونین و تعدادی از مدیران کل راه‌آهن، معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

ساختمان شهید کلانتری راه‌آهن در سال ۱۳۱۸ ساخته‌شده و پس از ۷۰ سال بازسازی این ساختمان در دست اقدام قرارگرفته تا پس از اتمام عملیات بازسازی آن، بخشی از ستاد مرکزی راه‌آهن در این ساختمان مستقر شود.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر است عملیات بازسازی این ساختمان در ضلع شمال غرب میدان راه‌آهن تهران، در ۸ ماه به پایان برسد و در راستای انجام مأموریت‌های شرکت راه‌آهن ازجمله تشکیل شرکت قطار حومه‌ای و سایر واحدهای دیگر مورداستفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

پیش‌تر رسولی طی نامه‌ای از قائم‌مقام راه‌آهن خواسته بود قرارداد اجاره ساختمان‌های استیجاری لغو و از اماکن ملکی راه‌آهن استفاده به عمل آید.

 

بازدید مدیرعامل از ایستگاه راه‌آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ