بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی از مجتمع بندری انزلی
بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی از مجتمع بندری انزلی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی درباره بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی در مجتمع بندری انزلی گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها و احداث مخازن روغن توسط سرمایه‌گذار در بندر انزلی، امکان ورود و تخلیه و نگهداری محموله کشتی‌های فله مایع خوراکی در بندر فراهم شد.   وی افزود: با احداث […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی درباره بارگیری و خروج اولین محموله روغن خوراکی در مجتمع بندری انزلی گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها و احداث مخازن روغن توسط سرمایه‌گذار در بندر انزلی، امکان ورود و تخلیه و نگهداری محموله کشتی‌های فله مایع خوراکی در بندر فراهم شد.

 

وی افزود: با احداث و بهره‌برداری از این مخازن، برای اولین بار دو فروند کشتی حامل روغن خوراکی با تناژ حدود ۱۰ هزار تن در این مخازن تخلیه و پس از نگهداری توسط تانکرهای مخصوص، از مخازن بارگیری و از بندر انزلی به مقصد تاکستان خارج شد.

آبایی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز مجتمع بندری انزلی، خاطرنشان کرد: نزدیکی و هم‌جواری این بندر به مراکز صنعتی و شهرستان‌های دارای کارخانجات تولید فرآورده‌های روغن خوراکی و همچنین راه دسترسی جاده‌ای ایمن و آسان موجب شده است که احداث و ایجاد چنین مخازنی در بندر مورد استقبال سرمایه‌گذاران زیادی قرار گیرد که مطمئناً در آینده نزدیک با توجه به تأثیر مستقیم و مثبت این موضوع در کاهش قیمت تمام‌شده کالا، شاهد توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بیشتری در این زمینه و همچنین افزایش روند رو به رشد تخلیه و بارگیری روغن در بندر هستیم.

آبایی تصریح کرد: استان گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ظرفیت بسیار بالایی برای ترانزیت کالا و تجارت با کشورهای آسیای میانه برخوردار است که توجه بیشتر به آن موجب اشتغال‌زایی، رشد و شکوفایی اقتصادی در منطقه می‌شود.

 مخازن ۱۰ هزار تنی روغن خام خوراکی به‌منظور تأمین بخشی از نیاز داخلی و همچنین ترانزیت روغن کشورهای مشترک‌المنافع از طریق بندر انزلی به سایر کشورهای همسایه ازجمله عراق است که به‌صورت قرارداد سرمایه‌گذاری B.O.T پانزده‌ساله در مجتمع بندری انزلی احداث و به بهره‌برداری رسید که موجب شد بندرانزلی برای اولین بار در طول حیات خود، پذیرای روغن خام باشد.