قطار

اولین قطار هیدروژنی جهان در آلمان

 قطار هیدروژنی
قطار هیدروژنی

شرکت فرانسوی آلستوم از ساخت اولین قطار مسافربری جهان با سوخت هیدروژنی خبر داده که قرار است تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را در کشور آلمان آغاز کند. این قطار یکی از جدیدترین نوع قطارهای سبز در دنیا ست.

قطار مسافربری ساخت آلستوم تقریبا بی سروصدا است و  Coradia iLint نام دارد . تنها از گاز هیدروژن به عنوان سوخت استفاده می کند و بنابراین خروجی آن تنها بخار و آب تغلیظ شده خواهد بود.

یک مخزن سوخت هیدروژنی بر سقف این ترن نصب شده که انرژی پیل های سوختی قطار را به منظور تولید انرژی الکتریسیته تامین خواهد کرد.

شرکت آلستوم اظهار امیدواری کرده که این قطارهای جدید جایگزین قطارهای دیزلی شوند که هم اکنون به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. این قطارها علیرغم استفاده گسترده از قطارهای برقی در کشورهای اروپایی هنوز هم برای حمل و نقل مسافر به کار برده می شوند.

اولین بار نمونه اولیه این قطارها در نمایشگاه تجاری سالانه InnoTrans آلمان در هفته جاری به نمایش درآمدند. قطار یاد شده در ماه های پایانی سال ۲۰۱۷ در مسیر Buxtehude-Bremervörde-Bremerhaven-Cuxhaven در شمال غرب آلمان به کار گرفته خواهد شد.

تعداد قطارهای سفارش داده شده برای استفاده در این مسیر در آلمان ۱۴ مورد اعلام شده است. تست های ضروری به این منظور توسط مقامات آلمانی انجام شده و طی ماه های آینده هم ادامه می یابد.

مطالب رپورتاژ

در اولین روز نمایشگاه ریلی

صنعت حمل و نقل آنلاین: دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن

ترک‌ها به صادرات می‌اندیشند

صنعت حمل و نقل آنلاین:  ترکیه برای هر مورد از اقلام تولیدی، معدنی، غذائی، کشاورزی اهداف تعیین شده‌ای دارد. در هر استان برای هر موضوع کالایی