مدیر فرودگاه زنجان خبر داد: برنامه ریزی برای توسعه فرودگاه زنجان و ایجاد مسیرهای جدید پروازی در سال ۹۹
مدیر فرودگاه زنجان خبر داد: برنامه ریزی برای توسعه فرودگاه زنجان و ایجاد مسیرهای جدید پروازی در سال ۹۹

به گزارش سایت  خبری ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیر فرودگاه زنجان از برنامه ریزی برای اتمام پروژه نیمه کاره توسعه فضای ترمینالی فرودگاه در سال ۹۹ خبر داد.

مدیر فرودگاه زنجان از برنامه ریزی برای اتمام پروژه نیمه کاره توسعه فضای ترمینالی فرودگاه در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش سایت  خبری ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد قاسمی با بیان این که فرودگاه زنجان در ۸ ناتیکال مایلی شمال غرب شهر زنجان قرار گرفته و از مجهزترین فرودگاه‌های تازه تاسیس همسطح خود است، تصریح کرد: این فرودگاه مجموعه‌های مورد نیاز یک فرودگاه پیشرفته را از جمله واحدهای عملیاتی مراقبت پرواز، الکترونیک، ایمنی زمینی، نیروهای نظامی و انتظامی، هواشناسی، سوخت گیری، گمرک، گذرنامه و ناجا را شامل می شود.  اهمیت این فرودگاه به دلیل استقرار در کریدور هوایی شرق به غرب کشور و ارایه سرویس به تمام پروازهای داخلی و خارجی غرب کشور از طریق دستگاه های تقرب پرواز RCAG،DME ،NDB،VOR و رادار MSSR  دو چندان شده و بسیاری از مسیر های بین المللی و داخلی برای اتصال به استان های کشور پهناور ایران و کشورهای شمال غرب کشور به فرودگاه زنجان منتهی می شوند.

مدیر فرودگاه زنجان در معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در این فرودگاه طی سال ۹۸ گفت: در این راستا می توان به برقراری مجدد پرواز به مشهد مقدس پس از وقفه چند ماهه با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی آتا و استانداری، زیباسازی، بهسازی ترمینال و تغییر چیدمان آن همراه با افزایش فضای مسافری اشاره کرد.

او افزود: همچنین تعویض و بهسازی بخشی از سقف آن، نصب بالابر معلولان و افراد توانخواه در ترمینال، بهسازی سیستم گرمایش و سرمایش و تعویض تابلوهای برق ترمینال، افزایش فضای اداری با استفاده از فضای بی استفاده ترمینال، تکمیل محوطه سازی و زیباسازی مقابل ترمینال، تکمیل و تجهیز ساختمان حراست CCTV  و همچنین افزایش دوربین های نظارتی فرودگاه و ساخت دیوار حفاظتی برای سایت رادار و RCAG  گیلوان زنجان از دیگر اقدام‌های انجام شده در سال گذشته بود.

وی همچنین از راه اندازی سامانه ATC LOG و e-FPL در واحد کنترل ترافیک هوایی فرودگاه زنجان، بهسازی و بازسازی اساسی موتورخانه های فرودگاه و همچنین بهسازی و بازسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی، انتقال اطلاعات سیستم هایIT  و دوربین های نظارتی بر بستر فیبر نوری، تکمیل بهسازی واحد برج مراقبت و اتاق رکوردر ساختمان تکنیکال بلاک و تعویض شیشه های ترمینال و تکنیکال بلاک در راستای مدیریت سبز خبر داد.

قاسمی در معرفی مهمترین برنامه های فرودگاه زنجان در سال ۹۹ گفت: در این راستا می توان به پیگیری برای ایجاد مسیرهای جدید پروازی برای مسیرهای تهران، عتبات عالیات، ترکیه و غیره، اتمام پروژه نیمه کاره توسعه فضای ترمینالی در بخش غرب و شرق آن، تجهیز ساختمان حراست CCTV و اجرای دوربین های نظارتی در جاده های دسترسی فرودگاه اشاره کرد. همچنین ارتقا و تکمیل زیرساخت‌های نرم افزاری حراست، راه اندازی سامانه ۱۹۹ (اطلاعات پرواز)، تجهیز ترمینال فرودگاه به اینترنت وایرلس برای استفاده مسافران و کارکنان، برنامه ریزی جهت توسعه فرودگاه تا رسیدن به جایگاه مناسب آن، پروژه احداث جایگاه تشریفات با کمک استانداری و تکمیل عملیات بهسازی و زیباسازی ترمینال داخلی فرودگاه از دیگر مواردی است که می توان از آن‌ها یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، قاسمی ادامه داد: همچنین پیگیر ساخت اتاق مادر و کودک، تبیین فرصت‌های سرمایه گذاری و پیدا کردن سرمایه گذار برای توسعه فرودگاه، اخذ سند برای اراضی فاقد سند فرودگاه و نصب کنسول جدید برای برج کنترل ترافیک هوایی این فرودگاه هستیم.

وی گفت: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۸ در مجموع ۱۳۰ پرواز مسافربری و ۲۶۷۴ پرواز غیر مسافری شامل آموزشی، امدادی و… با جابجایی ۱۵ هزار و ۶۴۲ مسافر و ۱۷۳ تن بار انجام شده است.