تداوم سیر قطارهای هرمزگان به‌رغم آب‌گرفتگی خط دوار
تداوم سیر قطارهای هرمزگان به‌رغم آب‌گرفتگی خط دوار

مدیر کل راه‌آهن هرمزگان از برقرار بودن سیر قطارهای هرمزگان با توجه به شدت بارندگی‌ها در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر خط دوار دچار آب گرفتگی شده است.   حسن ماسوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت را‌ه‌آهن و سیر قطار به‌رغم بارندگی شدید […]

مدیر کل راه‌آهن هرمزگان از برقرار بودن سیر قطارهای هرمزگان با توجه به شدت بارندگی‌ها در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر خط دوار دچار آب گرفتگی شده است.

 

حسن ماسوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت را‌ه‌آهن و سیر قطار به‌رغم بارندگی شدید در استان هرمزگان اظهار داشت: با در نظر گرفتن هشدارهای هواشناسی ستاد مدیریت بحران راه‌آهن هرمزگان تشکیل و تمهیدات اولیه برای حفظ آمادگی در برابر بحران اندیشیده شد.

وی با بیان اینکه « فقط در برخی نقاط برای حفظ ایمنی سرعت سیر قطار‌ها کاهش می‌یابد» افزود: هیچگونه انسدادی در راه‌‌آهن این ناحیه وجود ندارد و سیر قطار‌ها از مبدا هرمزگان برقرار است.

مدیرکل راه‌‌آهن هرمزگان یادآور شد: در حال حاضر فقط خط دوار به دلیل قرار داشتن در سطح پایین تر دچار آب‌گرفتگی شده و تا یک متر زیر‌آب قرار دارد. اما طبق پیش‌بینی هواشناسی با قطع شدن بارش‌ها، عملیات جمع‌آوری آب روی خط  دوار آغاز و اقدامات ثانویه بر روی خطوط انجام می‌شود.  

ماسوری خاطرنشان کرد: راه‌‌آهن هرمزگان در آماده‌باش کامل قرار دارد و کارکنان این ناحیه از اولین ساعات شروع بارش در نقاط مختلف مستقر هستند.