تعیین نرخ بلیت هواپیما در شورای‌عالی هواپیمایی
تعیین نرخ بلیت هواپیما در شورای‌عالی هواپیمایی

صنعت حمل و نقل آنلاین: نرخ بلیت هواپیما فراز و نشیب‌های بسیاری را در چند ماه گذشته تجربه کرد. نرخ بلیت بدون تایید شورای عالی هواپیمایی کشوری افزایش یافت و اعتراضات بسیاری را به همراه داشت. افزایش نرخ را محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی تکذیب می‌کرد اما همچنان این افزایش ادامه داشت. از سوی دیگر […]

صنعت حمل و نقل آنلاین: نرخ بلیت هواپیما فراز و نشیب‌های بسیاری را در چند ماه گذشته تجربه کرد. نرخ بلیت بدون تایید شورای عالی هواپیمایی کشوری افزایش یافت و اعتراضات بسیاری را به همراه داشت. افزایش نرخ را محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی تکذیب می‌کرد اما همچنان این افزایش ادامه داشت. از سوی دیگر به دلیل مقابله با ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های فاصله‌گذاری، مقرر شد هواپیماها با حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پرواز داشته باشند اما در برخی پروازها این پروتکل اجباری رعایت نشده است. در نهایت شب گذشته با تصویب شورای‌عالی هواپیمایی کشوری افزایش‌۱۰‌درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ماه ۱۳۹۹، مصوب شد.

جلسه شب گذشته شورای‌عالی هواپیمایی کشوری با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو مطلع شورای عالی هواپیمایی کشوری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی برگزار شد.

در این جلسه، نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی، گزارشی از شرایط این شرکت‌ها با توجه به افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافران به دلیل گسترش ویروس کرونا، الزام به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم ارائه کرد.

همچنین گزارشی از وضعیت مالی شرکت‌های هواپیمایی و همچنین بهای تمام شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی ارایه شد.

در پایان جلسه با تایید اعضا مقرر شد قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ماه ۱۳۹۹ به میزان ۱۰ درصد افزایش یابد.

حداقل قیمتی وجود ندارد

همچنین مقرر شد محدودیت ارزان ترین نرخ برای شرکت‌ها از جدول فوق حذف شده و هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت؛ همچنین هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف تعیین شده نیست.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی انجمن شرکت‌های هواپیمایی متولی ابلاغ قیمت‌های جدید به شرکت‌ها بوده و سازمان‌های نظارتی متولی نظارت بر رعایت سقف اعمال شده هستند.

سازمان هواپیمایی کشوری از طریق سایت خود به آدرس cao.ir و همچنین شماره تلفن ۶۶۰۲۵۲۳۰ به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات مردم است.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین کاربران می‌توانند نرخ‌نامه پروازهای داخلی مربوط به خرداد ۹۹ را در پی دی اف پایین صفحه مشاهده کنند.

نرخنامه

 

  • نویسنده : الهام زرقانی
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین