معرفی ایران به بازار گردشگری چین در حاشیه اجلاس UNWTO
معرفی ایران به بازار گردشگری چین در حاشیه اجلاس UNWTO

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در حاشیه سفر به چین و شرکت در مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در پی رایزنی برای جذب گردشگران چینی است. به‌گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که برای شرکت در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان […]

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در حاشیه سفر به چین و شرکت در مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در پی رایزنی برای جذب گردشگران چینی است.

به‌گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که برای شرکت در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری به کشور چین سفر کرده در نخستین روز سفر خود روز گذشته ۲۱ شهریور با معاون رئیس دولت خودمختار منطقه سین‌کیانگ دیدار کرد.

مونسان در این دیدار با توجه به شرایط اقلیمی شهر ارومچی درخصوص ایجاد ارتباط بین تهران و ارومچی و انعقاد تفاهم‌نامه برای تبادل گردشگر با مسئولان این منطقه گفت‌وگو کرد.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به مزیت‌های اقلیمی کشور ایران گفت: «با توجه به اینکه ارومچی دورترین شهر دنیا از دریاست و کشور ایران از شمال و جنوب با شرایط متنوع آب‌وهوایی به دریا و سواحل زیبا هم از نوع جنگل وهم از نوع مناطق گرم و حاره‌ای دسترسی دارد، می‌تواند مقصدی جالب‌توجه برای تامین سلایق مختلف شهروندان سین‌کیانگ باشد

او فاصله پروازی پنج‌ساعته بین تهران تا ارومچی را هم مزیتی دیگر برای توسعه گردشگری بین دو منطقه برشمرد.

مونسان در ادامه از مسئولان منطقه خودمختار سین‌کیانگ دعوت کرد در سفری به ایران ضمن آشنایی با ظرفیت‌های خوب گردشگری کشورمان درخصوص ارتباطات بیشتر گردشگری برنامه‌ریزی کنند.

معاون رئیس دولت خودمختار منطقه سین‌کیانگ نیز ضمن ابراز خرسندی از شرکت در این نشست از علاقه‌مندی مردم سین‌کیانگ برای سفر به ایران خبر داد و گفت: «مردم سین‌کیانگ علاقه زیادی به دریا دارند و با توجه به فاصله کم زمانی، کشور ایران انتخاب خوبی برای معرفی و سفر مردم این منطقه است

در این نشست محمد محب‌خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و ژانگ ژی‌شنگ معاون مدیرکل امورخارجه منطقه خودگردان سین‌کیانگ و یانگ زینمین مشاور کمیسیون توسعه گردشگری این منطقه حضور داشتند.

معاون رئیس‌جمهور که با همراهی محمد محب‌خدایی معاون گردشگری به چین سفر کرده قرار است در این سفر سه روزه با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری دیدار کند.

مونسان امروز در مراسم افتتاحیه بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری شرکت می‌کند.

سخنرانی در نشست اول این مجمع، شرکت در مراسم کاشت درخت توسط وزرا و مسئولان گردشگری کشورهای شرکت‌کننده برای سال بین‌المللی توسعه پایدار، دیدار با رئیس اداره گردشگری ملی چین و شرکت در نشست عالی‌رتبه وزرا با موضوع گردشگری و اهداف توسعه پایدار از دیگر برنامه‌های مونسان در این روز است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فردا و در آخرین روز سفر به چین، در نشست دوم مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری که با هدف تعیین دبیرکل جدید برگزار می‌شود شرکت می‌کند.