راه آهن قزوین- رشت- آستارا حلقه اصلی کریدور شمال– جنوب
راه آهن قزوین- رشت- آستارا حلقه اصلی کریدور شمال– جنوب

  کریدور شمال– جنوب مسیری است که از سمت کره، چین، سنگاپور و هند کالاها را به سمت اروپا و روسیه انتقال می‌دهد و نقش مهمی در ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی خواهد داشت. این بخشی از سخنان محسن پور سیدآقایی، مدیرعامل راه‎آهن، به گزارش روابط عمومی راه‌آهن، است. وی ضمن این توضیح، خبر از […]

Rail Network

 

کریدور شمال جنوب مسیری است که از سمت کره، چین، سنگاپور و هند کالاها را به سمت اروپا و روسیه انتقال می‌دهد و نقش مهمی در ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی خواهد داشت. این بخشی از سخنان محسن پور سیدآقایی، مدیرعامل راهآهن، به گزارش روابط عمومی راه‌آهن، است. وی ضمن این توضیح، خبر از امضای تفاهم‌نامه همکاری ایران و کشور آذربایجان به منظور همکاری‌های تجاری و ریلی هم‌زمان با سفر رییس‌جمهور کشورمان به باکو را داد و مسیر ایران را میانبری برای انتقال بارهای ترانزیتی از خلیج‌فارس و بندرعباس به آستارا و از آن‌جا به کشور آذربایجان و در نهایت به مسکو و کشورهای اروپایی عنوان کرد. پورسیدآقایی این کریدور را مسیر بسیار مهم ترانزیتی دانست که مجموع کشورها را به یکدیگر پیوند خواهد داد.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: یکی از حلقه‏های واسط کریدور شمال جنوب، مسیر آستارا آستارا است که به طول ۱۰ کیلومتر آستارای ایران را از طریق پل به آستارای کشور آذربایجان وصل می‌کند. این پل در حال ساخت است و تا ۵ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. راه‌آهن قزوین رشت و آستارا نیز در حال ساخت است که تا پایان امسال محور قزوین به رشت تکمیل و محور رشت به آستارا با سرمایه‌گذاری کشور آذربایجان ساخته می‌شود.