مهدی چمران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید قدوسی، اظهار داشت: ساخت مترو در تهران در شرایطی صورت گرفته که کشور در تحریم قرار داشت و حتی شرایط استفاده از یک فاینانس را هم برایمان فراهم نمی‌کردند. وی با بیان اینکه از سال ٨۶ به دنبال دریافت فاینانس از چین بودیم، ادامه داد: مصرف بنزین […]

مهدی چمران

مهدی چمران

مهدی چمران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید قدوسی، اظهار داشت: ساخت مترو در تهران در شرایطی صورت گرفته که کشور در تحریم قرار داشت و حتی شرایط استفاده از یک فاینانس را هم برایمان فراهم نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه از سال ٨۶ به دنبال دریافت فاینانس از چین بودیم، ادامه داد: مصرف بنزین در کشور ما به اندازه کشور هند است زیرا هر شهروند با یک خودرو تردد می‌کنند در حالی که یک رام قطار می‌تواند هزار نفر را جا به جا کند.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: با مترو می‌توان اقتصاد را به خوبی حفظ کرد و صرفه‌جویی چند میلیارد دلاری در مصرف سوخت داشته باشیم علاوه بر این توسعه مترو می‌تواند بار سنگینی را از دوش دولت بردارد.

وی افزود: شورای شهر امسال اعتبار ٢٢٠٠ میلیارد تومانی برای توسعه مترو در نظر گرفته است و اگر دولت نیز به تعهدات خود عمل کند، سرعت ساخت مترو افزایش می‌یابد این در حالی است که مترو تهران می‌تواند برای سایر کلانشهرهای کشور مانند مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و غیره نیز الگو باشد و به آنها کمک کند تا از این وسیله پاک و ایمن استفاده کند.