ایستگاه متروی سهروردی، امروز افتتاح می‌شود
ایستگاه متروی سهروردی، امروز افتتاح می‌شود

صد و سومین ایستگاه متروی تهران به فاصله ۱۰ روز از هشتم مرداد «روز بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی» و پس از ۸۸۸ سال از این‌که « شیخ اشراق» چشم به جهان گشود، امروز گشایش می‌یابد. ایستگاه متروی سهروردی از ایستگاه‌های باقی‎مانده نیمه شمالی خط ۳ مترو در محدوده مرکزی شهر است که معاون حمل‌ونقل و […]

Sohrevardi Metro

صد و سومین ایستگاه متروی تهران به فاصله ۱۰ روز از هشتم مرداد «روز بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی» و پس از ۸۸۸ سال از این‌که « شیخ اشراق» چشم به جهان گشود، امروز گشایش می‌یابد. ایستگاه متروی سهروردی از ایستگاه‌های باقی‎مانده نیمه شمالی خط ۳ مترو در محدوده مرکزی شهر است که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح رسمی آن خبر داد و گفت: این ایستگاه طی مراسمی صبح روز دوشنبه ۱۸ مرداد آغاز به کار می‌کند.
مازیار حسینی افزود: برای ساخت این ایستگاه که در عمق ۲۵ متری زمین قرار دارد، علاوه بر ۸۹ هزار متر مکعب خاک برداری، ۵ هزار تُن آرماتوربندی، ۳۳ هزار متر مکعب قالب‎بندی و ۵۸ هزار متر مکعب بتن‌ریزی شده است. این ایستگاه ۱۸ دستگاه پله برقی دارد که ورودی جنوبی آن امروز و ورودی شمالی آن نیز تا قبل از آغاز سال جدید تحصیلی آماده و افتتاح می‌شود. ایستگاه بعدی این خط یعنی ایستگاه شهید قدوسی که واقع در چهارراه قصر است نیز تا پیش از بازگشایی مدارس افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.