افزایش پروازهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) / از سرگیری پروازهای هواپیمایی امارات به تهران
افزایش پروازهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) / از سرگیری پروازهای هواپیمایی امارات به تهران

عضو هیئت مدیره و معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: هواپیمایی امارات صبح امروز پروازهای خود به تهران را از سر گرفت.

عضو هیئت مدیره و معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت:

هواپیمایی امارات صبح امروز پروازهای خود به تهران را از سر گرفت.

شیوع بیماری کووید ١٩ در جهان

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، محمدرضا کریمیان اظهار داشت: شیوع بیماری کووید ١٩ در جهان و کاهش تقاضا برای سفر موجب شد تا بسیاری از شرکت های هواپیمایی دنیا عملیات پروازی خود را محدود و یا متوقف کنند.

وی ادامه داد: اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و بهبود شرایط کنترل بیماری کرونا موجب شد تا عملیات پروازی شرکت های هواپیمایی به تدریج به شرایط عادی بازگردد و دوباره شاهد رشد پروازها باشیم.

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی امارات پس از ۶ ماه

کریمیان گفت:

در همین راستا هواپیمایی امارات برنامه خود برای از سرگیری پروازها به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را اعلام کرد و نخستین پرواز این شرکت هواپیمایی پس از قریب به ۶ ماه ساعت ١٠:٢۵ در تهران به زمین نشست.
عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان داشت:

شرکت هواپیمایی امارات از امروز ٢٧ تیرماه یک پرواز روزانه در مسیر تهران – دبی – تهران با هواپیمای بوئینگ ٧٧٧ انجام خواهد داد.

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود:

افزایش پروازها متاثر از اجرای دقیق پروتکل های مصوب سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کووید ١٩ در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است که موجب شده تا شرکت های هواپیمایی درخواست برقراری پرواز به پایتخت کشورمان را داشته باشند.

گفتنی است بر اساس اعلام هواپیمایی امارات، با از سرگیری پروازها به تهران این شرکت هواپیمایی به ۵٩ مقصد در اقصی نقاط جهان پرواز خواهد داشت.