آزاد راه غدیر؛ بخشی از مسیر جاده ابریشم
آزاد راه غدیر؛ بخشی از مسیر جاده ابریشم
صنعت حمل و نقل آنلاین: صبح امروز پنجشنبه، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و جمعی از استانداران استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی از آزادراه غدیر که تکمیل شده است بازدید کردند.

صنعت حمل و نقل آنلاین: صبح امروز پنجشنبه، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و جمعی از استانداران استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی از آزادراه غدیر که تکمیل شده است بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل انلاین، در حاشیه این بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این پروژه بیان کرد: آزادراه غدیر از پروژه‌های پر افتخار کشور است که با سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و توسط شرکت‌های داخلی و با تجربه ساخته شده است.

اسلامی در ادامه بیان کرد: طول این مسیر آزادراهی ۱۵۸ کیلومتر است و از آبیک قزوین تا گرمسار امتداد دارد.

کاهش زمان یک و نیم ساعتی بزرگراه غدیر

وزیر راه و شهرسازی بهره برداری از این آزادراه را موجب کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین دانست و گفت: اتصال این آزادراه به ۵ آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های آزادراه غدیر است و مسیر آزادراهی این پروژه بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و تمامی مراحل اجرایی این پروژه از ایده تا طراحی و بهره برداری همه در این دولت انجام شده است.

اسلامی تصریح کرد: کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه به شمار می‌رود.

این پروژه عمرانی رکورد پیشرفت سالانه پروژه عمرانی و زیرساختی را زده چرا که پیش از این رکورد پیشرفت پروژه در بخش‌های عمرانی ۹ درصد بوده، اما با ساخت این پروژه رکورد سالانه به ۲۰ درصد رسید.

این آزادراه ۷ اسفند ۹۹ از طریق ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

طول آزادراه غدیر ۱۵۸ کیلومتر است و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص نرخ عوارض این آزاد راه اظهار کرد: نرخ عوارض این آزادراه برای خودروهای سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است .

وی در ادامه بیان کرد: در اجرای این پروژه از توان بهترین پیمانکاران و مهندسان ایرانی استفاده شده است. این موضوع نشان دهنده توان مدیریتی و مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه‌ها و تعامل آنها و اعتماد بخش خصوصی به دولت است.

بهترین پیمانکاران کشور در این پروژه کار کرده‌اند تا به محض بهره برداری مردم بتوانند حداکثر استفاده را از آن داشته باشند تا ما از بار سنگین و خسته کننده ترافیک اتوبان تهران- کرج و البرز و قزوین فاصله بگیریم و مردم از این مسیر جدید استفاده کنند.

این آزادراه بخشی از مسیر جاده ابریشم است. این طرح در روان سازی ترافیک آزادراهی کشور که از بازرگان در غرب کشور شروع می‌شود و به مشهد مقدس و مرزهای افغانستان و ترکمنستان می‌رسد تاثیر زیادی دارد.

 

 

  • نویسنده : الهام زرقانی
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین