۲ هزارمیلیارد تومان برای نوسازی ناوگان ریلی اختصاص یافت
۲ هزارمیلیارد تومان برای نوسازی ناوگان ریلی اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی یک هزار دستگاه واگن مسافری، باری و لکوموتیو با استفاده از تولیدکنندگان داخلی خبر داد. به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری، سعید رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان ریلی در سال رونق تولید، بیان کرد: […]

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی یک هزار دستگاه واگن مسافری، باری و لکوموتیو با استفاده از تولیدکنندگان داخلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری، سعید رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان ریلی در سال رونق تولید، بیان کرد: اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان ریلی اختصاص یافت.

وی افزود: این اعتبار برای نوسازی یک هزار دستگاه لکوموتیو، قطارهای خود کشش و واگن‌های مسافری و باری توسط سازمان برنامه‌وبودجه اختصاص یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با مساعدت سازمان برنامه‌وبودجه و پیگیری شرکت راه‌آهن، این اعتبار ابلاغ شده است، گفت: هفته گذشته نیز اولین اعتبار تفاهم‌نامه مذکور به شرکت راه‌آهن تخصیص یافت.

مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: پس از تخصیص اعتبار، جلسات مستمر و متعددی با واگن‌سازان داخلی برگزارشده تا با تزریق منابع یادشده، تولیدکنندگان صنایع ریلی به‌تدریج برای نوسازی ناوگان در کشور کار خود را آغاز کنند.

وی با بیان این‌که در سال رونق تولید، ارتقا بهره‌وری و کاهش وابستگی صنعت حمل‌ونقل ریلی به خارج، از اولویت‌های شرکت راه‌آهن در سال ۹۸ است گفت: در این راستا خودکفایی و خوداتکایی به تولیدکنندگان داخلی در یک فضای رقابتی سالم، از سیاست‌های راه‌آهن در سال جاری است.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون ظرفیت‌های خوبی در صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور برای کاهش وابستگی وجود دارد و تأکید بر اقتصادی بودن تولید، رونق کسب‌وکار و اشتغال‌زایی در صنایع ریلی با استفاده از جوانان متخصص و متعهد در دستور کار راه‌آهن قرارگرفته است.