هفت هزار نفر تلفات جاده‌ای در گیلان طی یک دهه اخیر
هفت هزار نفر تلفات جاده‌ای در گیلان طی یک دهه اخیر

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: طی یک دهه اخیر، بیش از هفت هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای در این استان جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ امیر طالبی در همایش موتورسیکلت‌سواران بخش پره سر رضوانشهر تحت عنوان کلاهی برای زندگی افزود: استفاده از کلاه […]

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: طی یک دهه اخیر، بیش از هفت هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای در این استان جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ امیر طالبی در همایش موتورسیکلت‌سواران بخش پره سر رضوانشهر تحت عنوان کلاهی برای زندگی افزود: استفاده از کلاه ایمنی باید در زندگی ما نهادینه شود.

وی خطاب به موتورسیکلت‌سواران حاضر در این همایش گفت: موتورسیکلت‌سواران همواره بیشترین آمار تلفات جاده‌ای را دارند و از آسیب‌پذیرترین افراد هستند.

وی بیان کرد: در استان گیلان طی ۱۰ سال گذشته بیش از هفت هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند و طی این مدت، ۸۳ هزار نفر نیز مصدوم شده‌اند.

سرهنگ طالبی خطاب به خانواده‌ها متذکر شد: وقتی موتورسیکلت را در اختیار فرزندان خود قرار می‌دهید، باید ضمن رعایت قوانین موجود نسبت به همراه داشتن مدارک اعم از گواهینامه رانندگی، بیمه‌نامه و کلاه ایمنی نیز اهتمام ویژه داشته باشید.

جانشین پلیس راهور گیلان گفت: طی سال گذشته تعداد ۱۳۶ نفر در داخل شهرهای این استان بر اثر تصادفات خودرویی و موتورسیکلت جان خود را ازدست‌داده‌اند که از این میزان ۴۲ نفر موتورسوار و ۱۶ نفر عابران پیاده بودند.

وی یادآور شد: رضوانشهر بین همه شهرستان‌های گیلان تنها مرکزی است که تصادف فوتی در داخل شهر نداشته و ۱۱۱ نفر بر اثر تصادفات مجروح شده‌اند.

همچنین فرمانده انتظامی رضوانشهر گفت: استفاده از کلاه ایمنی در کشور ما در سال ۱۳۸۴ تصویب شد و سرنشینان موتورسیکلت باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.

سرهنگ سید جعفر جوانمردی افزود: سالانه بیش از ۱۶ هزار نفر تلفات جاده‌ای در سطح کشور داریم که چهار هزار نفر از این تعداد کشته‌ها متعلق به موتورسیکلت‌سواران است.