اقدامات سازمان بنادر در راستای اجرای برنامه های توسعه‌ای بندر چابهار
اقدامات سازمان بنادر در راستای اجرای برنامه های توسعه‌ای بندر چابهار

مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلو چستان گفت: اجرای برنامه های توسعه ای و افزایش ظرفیت بندر چابهار، نشان دهنده تلاش سازمان بنادر و دریانوردی است.

مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان گفت: اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و افزایش ظرفیت بندر چابهار، نشان دهنده تلاش سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، ابراهیم ویسی در بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار،  بیان کرد: اقدام های سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه زیرساخت ها و رونق تجارت قابل تقدیر است؛ مجموع  اقدام های توسعه ای و عمرانی در بندر شهید بهشتی چابهار نتیجه کار گروهی است.

بهروز آقایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با تشریح اقدام های انجام شده و با اشاره به ظرفیت های بندر چابهار، بیان کرد: با ارائه تخفیفات ویژه در این بندر استراتژیک، شرایط بی نظیری پیش روی صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی خطوط لاینر کشتیرانی و تردد منظم آن در مسیر بندر چابهار، افزود: این مهم سبب ترغیب تجار و صاحبان کالا به ویژه بخش خصوصی افغانستان و هند برای صادرات و ترانزیت از طریق این بندر شده است.

آقایی  گفت: به واسطه اقدام های انجام شده و تجهیزات و زیرساخت های بی نظیر در بندر چابهار، صادرات کالاهای غیرنفتی از این بندر از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۹۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: رشد صددرصدی صادرات کالاهای کانتینری و یخچالی در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری، ورود هشت کشتی ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان طی پنج ماه گذشته، صادرات چهار کشتی صرفا ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار در راستای توافقنامه سه جانبه هند، ایران و افغانستان از دیگر اتفاق های خوبی است که در این بندر بزرگ اقیانوسی شاهد آن هستیم. 

گفتنی است؛ مدیر کل دیوان محاسبات استان در راس هیاتی از مدیران این سازمان، از اسکله ها، تجهیزات و زیرساخت های طرح توسعه و همچنین بخشی از پروژه های بزرگ عمرانی این بندر اقیانوسی بازدید کرد.