بهره برداری از آزادراه شرق اصفهان حلقه اتصال کریدور آزادراه کشور
بهره برداری از آزادراه شرق اصفهان حلقه اتصال کریدور آزادراه کشور

صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون ساخت وتوسعه آزادراه ها آزادراه شرق اصفهان را حلقه اتصال کریدور آزادراهی مرکز کشور دانست. با عبور از این آزادراه زمان ۸۰ دقیقه کاهش می‌یابد. این آزادراه نقش مهمی در کاهش ترافیک از جنوب کشور به سمت جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور دارد. به گزارش صنعت حمل […]

صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون ساخت وتوسعه آزادراه ها آزادراه شرق اصفهان را حلقه اتصال کریدور آزادراهی مرکز کشور دانست. با عبور از این آزادراه زمان ۸۰ دقیقه کاهش می‌یابد. این آزادراه نقش مهمی در کاهش ترافیک از جنوب کشور به سمت جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور دارد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین جلال بهرامی اعلام کرد: آزادراه شرق اصفهان به عنوان بخشی از کریدور شمال- جنوب کشور فردا با دستور رییس جمهور افتتاح می شود.

 

 

معاون ساخت وتوسعه آزادراه ها افزود: آزادراه شرق اصفهان حلقه اتصال کریدور آزادراهی مرکز کشور است و با عبور از این آزادراه زمان سفر به نصف کاهش می‌یابد.

این آزادراه نقش مهمی در کاهش ترافیک از جنوب کشور به سمت جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور دارد و علاوه بر کاهش بار ترافیکی و آلودگی شهر اصفهان موجب تسریع در انتقال بار، کالا و مسافر از مناطق جنوبی کشور و حاشیه شهر اصفهان به استان های شمالی کشور می شود.

آزادراه شرق اصفهان از آزاد راه کاشان – اصفهان آغاز و به آزاد راه اصفهان – شیراز ختم می‌شود. قطعه اول آزادراه شرق اصفهان از آزادراه اصفهان- نطنز تا آزادراه اصفهان- اردستان به طول ۳۰ کیلومتر، قطعه دوم آن در ادامه تا جاده اصفهان- نایین به طول ۳۳ کیلومتر و قطعه سوم آن از جوار باغ رضوان تا گردنه لاشتر پس از بهارستان، به طول ۳۰ کیلومتر است که اکنون در دست ساخت قرار دارد.

در حال حاضر ۹ پروژه آزادراهی اولویت دار به طول ۶۶۳ کیلومتر در کشور در حال اجرا است و با تکمیل شدن آن ۲۵ درصد به طول شبکه آزادراهی کشور افزوده می شود که اقدام مهمی در این راستا است.

آزادراه اراک-خرم‌آباد، آزادراه جنوبی تهران، آزادراه منجیل- رودبار، آزادراه اصفهان- شیراز، آزادراه تبریز- صوفیان، مراغه- هشترود و منطقه ٢ آزادراه تهران- شمال و هم چنین قطعه ٢ آزادراه گرمسار- سمنان از دیگر پروژه های جهش تولید در بخش آزادراهی است که تا پایان دولت تدبیر و امید آماده بهره برداری می شود.

  • نویسنده : الهام زرقانی