افتتاح راه آهن خواف-هرات در آذرماه
افتتاح راه آهن خواف-هرات در آذرماه

  صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی خبر از درخواست افغانستان برای افتتاح راه‌آهن خواف ـ هرات در آذرماه داد. به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور،  امروز در نشست خبری بیان کرد: ۳۴۰۰ کیلومتر خط آهن جدید در قالب ۸ […]

 

صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی خبر از درخواست افغانستان برای افتتاح راه‌آهن خواف ـ هرات در آذرماه داد.

به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور،  امروز در نشست خبری بیان کرد: ۳۴۰۰ کیلومتر خط آهن جدید در قالب ۸ پروژه اولویت دار در دست اجرا است که اولین آن راه‌آهن خواف ـ هرات است که قرار بود ۲۹ آبان افتتاح شود اما به درخواست مقامات افغانستان آذرماه امسال افتتاح رسمی آن خواهد بود.
راه‌آهن یزد ـ اقلید، راه آهن بستان آباد ـ تبریز، راه‌آهن زاهدان ـ چابهار، راه‌آهن میانه ـ اردبیل و راه‌آهن مبارکه ـ شهر کرد از پروژه‌های ریلی آماده افتتاح است.
راه‌آهن رشت ـ کاسپین، برای اتصال کریدور ریلی شمال ـ جنوب و راه‌آهن همدان ـ سنندج به عنوان اتصال کردستان به شبکه ریلی نیز در دست اجرا است.
درخصوص راه‌آهن برقی تهران ـ قم ـ اصفهان موانع پروژه رفع شده است وکارگاه فعال است؛ چینی‌ها به خاطر کرونا نوروز امسال رفته بودند، اما برگشتند و کار این پروژه در حال اجراست.
این خط ریلی به دو بخش اصفهان تا قم و قم تا تهران تقسیم شده است که اصفهان تا قم ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دریافت اعتبار نقدی با اسناد خزانه

تا امروز از سوی سازمان برنامه و بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال جاری به ما ابلاغ شده است که ۱۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن نقدی و اسناد خزانه اسلامی است که عموما برای بخش ریلی و آزادراهی است.
برای ۴۰۰۰ کیلومتر آزادراهی که موافقت‌نامه داریم، ۱۳۸ هزار میلیارد تومان لازم است اما فعلا ۱۳۴۵ کیلومتر آزادراه اولویت‌دار داریم.

مطالبات پیمانکاران

پیمانکاران ۷۰۰۰ میلیارد تومان از ما مطالبه دارند، ۳۰۰۰ میلیارد تومان در ذی حسابی ما وارد شده است و ۴۰۰۰ میلیارد تومان صورت وضعیت‌هایی است که پیمانکاران برای ما نیاوردند.
در حوزه اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان به ما ابلاغ شده است، ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ما داده‌اند، ۴۹۰۰ میلیارد تومان هم نقدی بوده و بقیه اسناد خزانه اسلامی است.
در خصوص موضوع قیر باید گفت اتفاقاتی که در موضوع قیر رخ داده است، نسبت به احجام پروژه‌هایی که اجرا شده است، قابل توجه نیست. روند محاسبه قیر و کسر بهای قیر هیچ خطایی ندارد، اما ممکن است یک درصد خطا هم رخ داده باشد که نباید به کل پروژه تحویل قیر ارجاع داد. وقتی هر تن قیر ۵ میلیون تومان و هزار تن قیر ۵ میلیارد تومان است، این یعنی هزینه‌های سنگین و بهسازی جاده‌ها حتما باید انجام شود.

  • نویسنده : الهام زرقانی